Relacje

Subskrybuj
Wycieczka do Straży Pożarnej, Tygryski, 04.10.2012

Wycieczka do Straży Pożarnej, Tygryski, 04.10.2012

W związku z realizowanym tematem „Bezpieczny przedszkolak” dnia 04.10.2012 r., dzięki uprzejmości Komendanta Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Zarzecze 106, grupa Tygrysków wybrała się na zajęcia pokazowe. Dzieci mogły nie tylko pooglądać z bliska wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, ale wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka i akcjach ratowniczo – gaśniczych. Przedszkolaki dowiedziały się również, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale są wzywani do wypadków jak i pomagają zwierzętom. Dzieci zobaczyły także jak wygląda pełny strój strażaka zakładany podczas akcji ratunkowej, jak i strój w jaki strażacy ubierają się gdy mają do czynienia
z owadami (pszczołami, szerszeniami itp.).

Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną – utrwalony został także nr telefonu 998 jak i nr alarmowy 112. Przedszkolaki miały możliwość zadawać pytania Panu Strażakowi, który chętnie na nie odpowiadał.

Chciałabym serdecznie podziękować pracownikom Straży Pożarnej, którzy umożliwili naszym przedszkolakom poznanie zawodu strażaka z bliska, tak miłe przyjęcie oraz za zaprezentowanie wozów strażackich i całego sprzętu.

Barbara Bosak - Kuś
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.