"Tuptusie zwiedzają Mleczną Krainę"

"Jeśli chcesz zdrowym być, musisz często mleko pić". Taką oto rymowanką rozpoczęliśmy dzisiejsze zajęcia. Ale to nie wszystko. Czekała nas podróż do Mlecznej Krainy, do której udaliśmy się pociągiem. Sygnał gwizdka oznajmiał dzieciom odjazd do kolejnych stacji. Stacje miały śmieszne nazwy i do tego na każdej z nich czekały na nas polecenia, które trzeba było wykonać. Na stacji "Mleczne zagadkowo" dzieci rozwiązywały zagadki. Druga stacja "Mali detektywi" szukaliśmy ukrytych na sali produktów mlecznych. Na kolejnej "Mleczni sportowcy" odbyły się zawody w piciu mleka przez słomkę. Na ostatniej zaś "Mleczne wiadomości" tworzyliśmy siatkę pojęć metodą burzy mózgów. No i udało się! Żeby utrwalić wiadomości na zakończenie bawiliśmy się piłką w kole "Skojarzenia". Poprzez zabawę dzieci dowiedziały się mnóstwo ciekawych rzeczy o mleku.