DZIEŃ KREDKI

23 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi. Dzięki kredkom dzieci rozwijają swoją wyobraźnie, wyrażają swoje przeżycia, uczucia, myśli. Kredka jest pierwszym przyborem artystycznym w rękach małego artysty. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się w centrum naszych oddziaływań. Przedszkolaki na zajęciach poznały różne rodzaje kredek: świecowe, ołówkowe, pastele oraz podczas zabawy utrwaliły kolory. Bawiły się wesoło do piosenki „Kolorowe kredki”, wykonały ciekawe prace plastyczne ozdabiając szablony kredek według własnego pomysłu. Uczestniczyły w zabawach z kredkami doskonaląc swoje umiejętności z kodowania i matematyki. Był to bardzo radosny i kolorowy dzień!